Marek Fišera

Aktuality

V neděli 15. 4. 2012 jsem se vydala na zápas Veteránů s No Name. Tentokrát ne jako golwomanka, ale jako psychická podpora svých florbalových vzorů, která nakonec celý zápas prokecala s Fícou na střídačce Smile.

Ve druhém zápase play-off proti No Name museli mé veteránské hvězdy máknout a vyhrát o 3 góly, pokud chtěli pomýšlet na postup. První zápas s No Name totiž projeli záměrně 6-8, aby pak druhý zápas mohli ukázat svůj florbalový um a napnuli nervy svého početného fanklubu.

 

Začátek zápasu se nedařil. Ač se kluci snažili, koncovka končila mimo či na dobře chytajícím gólmanovi. Má přítomnost klukům mířidla nesrovnala a tak udeřili No Name. Jejich střely nebyly nebezpečné, ale mířily prostě na kasu. Další gól do naší sítě přišel po nepozornosti obrany z brankoviště a Rudy mohl jen bezradně rozhodit rukama. Nervozita začala stoupat jako zlatá horečka ve Sportce a množily se diskuze s rozhodčím. Naštěstí se kluci brzy uklidnili (sú to přeci dospělí chalani, né?!) a začali hrát svou hru. Rudy začal čarovat jak Dejvid Kaprfíld a další góly už za svá záda mrštnými zákroky nepustil. Podařilo se prolomit střeleckou impotenci a skóre se překlopilo. Gólové manko z minulého zápasu kluci podle důmyslně vymyšleného plánu smazali a vyhráli (tuším) 7:3.

 

Do dalších bojů jim přeji hodně štěstí a správně seštelovaná mířidla. Ať konečně získají titul, který pak 23. června oslavíme pekelnou jízdou na teře… 

Útok na titul se bohužel odkládá… Dnes jsme nastoupili proti Vipers ke druhému a rozhodujícímu utkání play-off. Počet hráčů byl na obou stranách vyrovnaný. Veteráni se vrátili z úspěšného tažení z Mladé Boleslavi a nakonec to stihl i Kuba, který též s Bolkou vyhrál – nabuzení tedy určitě nechybělo. Zápas se hrál klidně, bez většího běhání. Až s ubíhajícími vteřinami se tempo začalo stupňovat, ale my ne a ne zařadit na vyšší stupeň. I když byla patrná snaha a odhodlání vyhrát, naběhané kilometry z dnešních zápasů na klucích byly znát. Snažili jsme si nabíhat a roztáčet hru, ale bohužel góly nepadaly. Koncovka byla zkrátka naší velkou překážkou. Střely nám buď byly blokovány, mířili mimo či do gólmana, ale hlavně – opravdu nebezpečných bylo málo. Během prvních dvou třetin jsme se přetahovali o vedení. Před začátkem 3. třetiny svítil stav 4:4 a bylo jen na nás, zda s tím něco vyvedeme… Bohužel se nám zranil Fíca, kterého zradilo koleno (ale snad je již vše OK) a do posledních minut již nezasáhl. Závěrečný tlak nebyl tak smrtící a Vipers odhazovali míčky pryč přes celé hřiště. Bohužel se nám již nepodařilo vyrovnat a loučíme se s play-off porážkou 4:5... Nutno říci, že oba zápasy byly velmi vyrovnané a nemusíme za nic stydět. Pokud bych měla zhodnotit celou sezónu, tak začátek byl sice pomalejší, ale pak se roztočil papayovský brankostroj a bez větších potíží jsme se dostali do play-off. Je sice škoda, že jsme vypadli tak brzy, ale to je sport – sláva vítězům a čest poraženým…. Nyní budeme držet palce Vodičům, snad v Teplé zapijeme jejich titul :). Děkuji všem Papayovcům za hezkou sezónu a příště…. příště ten titul Hrdlovi snad urveme :)…

Tak pro nás play off skončilo po dvou vyrovnaných 8o)) zápasech s Pantery

V prvním jsme se drželi jen chvilku než nás začaly kočky provětrávat, naše zmatené pobíhání po hřišti vydávané za obranu nemohlo strojové kombinace zastavovat příliš dlouho. A tak když Ála pocuchala fazónu soupeřovu gólmanovi, snižovala po Henýškově parádní nahrávce jen na 1:5. Pak jsme opět chtěli nechat vyniknout Topšíka, který se ale šance nechopil a dostával další góly ;o)... Za nás už jen korigoval dvěma zásahy Váša, ale na víc než 3:14 to nestačilo. A tak se největší haló odehrálo u nás na střídačce, kam přeskočil manťák přistrčený Pavel Fišera a přistál na Henýškově medvědobijce, kterou svými kily hladce zlomil (děkujeme tímto p. Ciknerovi Vladimírovi za obětavé zapůjčení hokejky, díky které mohl Henýšek v klidu dohrát).

FbC Panthers : Sokol Libochovice 14 : 3 (třetiny si nepamatuju)

Sestava: Topšík (25 zásahů, úsp. 64,2%) - Váša 2+0, Ála 1+0, Henýšek 0+1, Dvořka st., Štěpán, Zdenda, Dvořka ml.

 

Druhý zápas jsme museli vyhrát aspoň o 11 gólů, abychom si vynutili nájezdy. Nejblíže vytčenému cíli jsme byli na začátku zápasu, kdy jsme vedli i 2:0. Bohužel jsme se pak vlastními chybami (Panteři nastoupili přezíravě jen se 4 hráči do pole) o tento náskok připravili a pak jsme již jen dotahovali. Na lepší výsledek než konečných 6:9 náš výkon nestačil... Bohužel naše hra je silně neurovnaná, nedokážeme podržet míček a v obraně pácháme zvěrstva, za která potom platíme zbytečnými góly.

No snad to do příštího roku vyladíme a pokusíme se letošní výsledky vylepšit.

Sokol Libochovice : FbC Panthers 6:9 (2:1,2:3,2:5)

Sestava: Dvořka ml. (15 zás., úsp 62,5%) - Zdenda 3+1, Henýšek 2+1, Jirsi 1+0, Pavel 0+1, Váša (v oficiálním zápise 0+0, ale 2 góly dal), Míra, Štěpán, Ondra, Dvořka st.

 

 

Play off začalo a my bohužel vstali levou nohou… Lépe asi vystihnout náš nedělní zápas proti Vipers nelze. Buď nás ozářila Fukušima, nebo jsme formu nechali v zimním čase, ale náš výkon byl jedním slovem děs - alespoň první dvě třetiny… Zápas se nehrál ve strhujícím tempu, spíše se vyčkávalo, kdo kam si naběhne a zda z toho vyjde gólová situace. Polevení v koncentraci znamenalo první gól v mé síti. Kanonýr Vipers se skoro od půlky přes bránícího hráče nikterak tvrdou střelou prosadil a my prohrávali 0:1. Během první a druhé třetiny jsme vůbec nehráli svou hru. Pozdě jsme přistupovali k hráčům, přihrávky nám odskakovaly od hokejek, přes snahu obrany ke mně Vipers chodili jak na návštěvu. Po několika přečísleních jsme zaslouženě prohrávali 3:1, kdy Vipers stříleli do prázdné či doráželi z malého brankoviště…. Poslední třetinu jsme se konečně probrali. Hrdla promíchal sestavu a byl to dobrý tah. Začali jsme víc běhat, zpřesnili jsme střelbu a našli v tom konečně recept na dobře chytajícího gólmana soupeře, který po celý zápas hatil naše vydřené snahy o gól. Po stavu 4:2 se skóre na naší straně zastavilo. Zbývalo cca 7 minut do konce utkání, kdy se zavelelo k útoku. Během naší přesilovky (myslím, že během ní) jsme snížili na 3:4 a pár minut do konce jsme po několika rychlých přihrávkách vsítili vyrovnávací gól. Několik vteřin před sirénou měl ještě Haufik neuvěřitelnou tutovku před prázdnou kasou, ale trestuhodně přestřelil (ale on byl pro nás vůbec nepřekonatelný problém kasu alespoň trefit…). I když jsem za remízu 4:4 ráda, vím, že kdybychom hráli naší hru, byli koncentrovanější na střely a přihrávky, zápas by byl náš. Snad se z tohohle „propadáku“ poučíme a dokážeme další zápas vyhrát…

13.3.2011 Play-off je naše!!

     Závěrečný zápas ve skupinách na nás nasměroval Raketoplán Buran a postupová matematika byla jasná – play-off si zahrajeme v případě, že neprohrajeme. Burani vzali na tento zápas na palubu nového člena posádky – do brány zaklekl Martin Bergl. My jsme zareagovali jediným možným způsobem – doma zůstali Jirásci 8o)! Navíc Ála odjela na lyže, takže jsme do pole nasadili mladšího z rodu Dvořků a Topšák v kompletní výstroji přijel z Chemiku, kde před půl hodinou dohrál zápas II. ligy mužů – ušetřili jsme tak čas na jeho rozchytávání.

     Obavy z nervozního dobývání branky soupeře rozptýlily hned při prvním střídání naše mladé pušky v druhé lajně – Honza 2x nahrával, Vašek 2x trefil stejný růžek a vypadalo to na klidný zápas. Jenže do konce první části se už nic dalšího neujalo – šance sice byly, ale Martina v bráně jsme už nepřekonali. Na začátku druhé třetiny osaměl mezi kruhy Šmíďák a trefil – 3:0 (rozhodčí ale připsali gól Štěpánovi). Zas to vypadalo o něco líp, ale my dokážeme udělat drama i z telefonního seznamu – 2 minuty, 2 chyby v obraně a už to bylo jen 3:2 a Topšák v bráně se na nás oprávněně mračil, dokonce nám říkal něco jako „nedobří, zlí chlapci“ a „pomalí obránci“ atd. (jeho přesná slova se bojím opakovat 8oD). Vzali jsme si jeho výtky k srdci, zlepšili obranu a v závěrečné části jsme se začali i prosazovat v útoku – nejprve Štěpán měl dost času na přesné zamíření – 4:2 a na konci dokonce NAHRÁL(!!) autorovi této stati na závěrečný gól – 5:2. Závěr zápasu jsme si již pohlídali a kontrolovali postup do play-off.

 Sokol Libochovice – Raketoplán Buran   5:2  (2:0,1:2,2:0)

 Sestava: Topšík (19 střel, úsp 89,5 %) – Váša 2+1, Štěpán 2+1 (správně 1+1), Dvořka ml. 0+2, Pavel 0+0 (správně 1+0), Dvořka st. 1+0, Zdenda 0+1, Ondra, Henýšek

27.2.2011  Trápení proti Garden Line

     Poslední únorovou neděli jsme téměř v plné palbě (odpočíval Topšák, práci předstíral Pavel) nastoupili proti Garden Line, kteří šli do boje jen se čtyřmi lidmi v poli, vydrželi bez střídání celý zápas... a pěkně nám zatápěli. To co při pohledu na střídačku vypadalo na jednoznačný zápas se změnilo v naše trápení. Soupeř čekal ve čtyřech u své brány, jeho poněkud sekyrózní styl je pro tuto taktiku optimální a my jsme je nedokázali rozběhat a utahat. Zbytečně jsme ztráceli míčky a z brejků dostávali góly. Pokaždé, když jsme se dostali do vedení, skoro v zápětí jsme ho ztratili po zbytečných chybách. 2x jsme dokonce prohrávali, naštěstí měl Henýšek nabito ostrými a v závěru dvěma góly rozhodl o našem přiblížení k postupu do play-off.

 Sokol Libochovice – Garden Line  10 : 8

 Sestava: Dvořka ml. (18 zás., úsp. 69,2%) – Henýšek 5+3, Dvořka st. 1+3, Zdenda 2+0, Váša 1+1, Ondra 1+0, Ála, Míra, Jirsi, Štěpán

Náš den, naše vítězství…. I tak by se dal popsat nedělní výkon Papayovců a jedné Papayovkyně :) proti Viperům. Co do počtu hráčů v poli byly oba týmy vyrovnané, takže se dal očekávat pěkný souboj. Po úvodním hvizdu mne Vipeři několikrát navštívili, ale buď jejich střely mířily do mě, mimo kasu či byly bravurně blokovány. Následně přišel náš čas a několika góly jsme strhli zápas na svou stranu. Do konce zápasu jsme dirigovali tempo, kluci si dávali přesné přihrávky… (!), nabíhali si …(!) a hlavně jim tam vše padalo :). Ať již Hrdla vystřelil padající list ala Míra Jirásek (to je kompliment kauči :)) či dělovka ala Miloš, většina střel končila za zády nešťastného gólmana. Vipers pak hráli jako opaření a jejich pověstný tlak a výkon byl ten tam. Skóre rychle narůstalo a my se dostali do pohody. Kluci výtečně bránili (díky kluci), nepouštěli Vipery do nebezpečných střel a když už vystřelili, štěstěna byla zaplaťpánbůh na mé straně. Konečné skóre (myslím 12:3) vypovídá o všem. Kéž by nám tahle hra vydržela i do play-off…. PS: Mirečkovi přejeme dodatečně vše nej nej nej k svátku a dík za to pivčo, bylo to milé :)

No tak do třetice všeho dobrého u nás neplatilo. Navíc bylo třináctého a vyloženě nám to štěstí nepřineslo. Náš nejméně oblíbený soupeř - NoName nastoupil sice jen v šesti lidech, ale my jsme je hravě trumfli - do brány jsme nasadili Topšíka, mladýho Dvořku do útoku spolu se Zdendou a záda jim jistily koncentrované zkušenosti Míry, Pavla a mé maličkosti... Zkušenosti tedy byly, horší to bylo se silami a možností střídání. Bystří matematici si již spočítali, že se na naší střídačce tísnil, lapal po dechu a modlil se, aby nemusel jít hrát, vždy jen jeden hráč.

První část zápasu nám docela vyšla, sice jsme dostali brzo gól, ale pak jsme Bezejmenným nedovolili nic. Oni nám také, a tak to vydrželo do začátku druhé části. To jsme si cvrknkli do vlastní sítě dva góly, dvakrát jsme nechali soupeře střílet z dálky a bylo to 0:5. Za zmínku stojí jen náš první vlastňák, kdy Topšík vyrazil střelu jen do kosmaté hrudi našeho doyena a kouče Míry, který míček sklepl Šmíďákovi na cejchu a ten jej neomylně pupíkem dostal za Topšíka... My jsme odpověděli dvěma údery těsně před koncem třetiny - nejprve mladší z Dvořků našel ROZBĚHNUTÉHO!!! Šmíďáka, který vymetl Bíbovi pavučinku a dvě vteřiny před pauzou provedl úklid druhého vinglu Dvořka ml. doklepávající Pavlovu střelu. Z naší strany to tak bylo vše, poslední třetinu nám již došly síly, nestíhali jsme běhat a NoNamové nám během posledních pěti minut zápasu nasázeli dalších pět kousků.

Škoda marodky a hlavně nezodpovědnosti zdravých, leč nezúčastnivších se hráčů - určitě to nemusel být takový debakl.

Sokol Libochovice - No Name  2:10 (0:1,2:4,0:5)

Sestava: Topšík (21 zásahů, úsp. 68%) - Pavel 1+1, Dvořka ml. 1+1, Zdenda, Míra, Dvořka st.

Včera po tuhém boji další tři bodíky, ale Sršáni doráželi věru nepříjemně. Do kompletní sestavy včera chyběli jen Ála a Štěpán, Horneti se na nás připravili a do brány povolali Martina Berglů, takže jsme vytáhli protizbraň a poslali na hřiště gólmany dva – Topšáka do kasy a Dvořka si zaběhal. Dlužno dodat, že nezklamal ani jeden.

Zápas od začátku opatrný, do vedení jsme šli my, ale Sršni ukázali, že žihadla mají nabroušená a záhy srovnali. Přetahovaná o skóre trvala první dvě třetiny, jako výborný insekticid na obtížný hmyz se ukázaly Vášovy dělovky a spolupráce Henýšek-Zdenda. Tohle trio se postaralo nejprve o to, že jsme se soupeřem drželi krok a pak i o náš dvougólový náskok na začátku třetí třetiny. Ten se však po dalších dvou sršních žahnutích rozplynul a začínalo se znovu. Pak Venda inkasoval pozadím soupeře nikoliv žihadlo nýbrž bodyček a následnou přesilovku jsme, překvapivě, dokázali využít. V závěru se Sršáni mocně rojili kolem naší branky, ale odolávali jsme. Zkusili i power-play, ale to byla chyba, vybojovali jsme míček a Zdenda do prázdné pečetil naše vítězství. Kletba Jirásků prolomena, jen tak dál mančafte!!

Příště až 13.2.2011 v 19:30 s No Name.

FbC Hornets – Sokol Libochovice 5 : 7 (1:2, 2:1, 2:4)

Sestava: Topšák (31 zásahů, 86,7% úsp.) – Vašek 3+0, Zdenda 3+0, Henýšek 0+3, Dvořka st. 1+0, Jirsi 0+1, Míra, Pavel, Ondra, Dvořka ml.

 

Přátelé, to byl koncert!

Včera jsme se poměřili s dvojtýmem Dominátoři-Vitalmax a výsledek je nadmíru povedený.

Zatímco  my jsme horko-těžko dali dohromady 7 lidí a gólmana, nastoupil soupeř v plné palbě a v takovém počtu, že se nevešli na střídačku. Spolu s Jenem Žižkou jsme si však řekli, že na množství hledět nebudeme a šli jsme na to. A po devíti vteřinách (!) už jsme vedli – gólman přiklekl Zdendův blafák, všichni přestali hrát, a jak se gólman zvedl ze země, zakopnul si míček do brány. Lepší začátek jsme si nemohli přát. První třetinu jsme s přehledem vyhráli 3:1, ale D-V začali kousat ve druhé části, kdy stáhli až na 4:3. V jednu chvíli to s námi vypadalo zle, ale pak přišly dva slepené góly Ondry a Váši a od té doby jsme měli zápas pod kontrolou – hattrick si připsali Zdenda, Váša a Dvořka ml., ostatní jsme jim zdatně sekundovali a hlavně jsme měli v bráně Topšáka, který podal snad svůj životní výkon (teda doufám, že se ještě zlepší, ale na to co předvedl včera se fakt dalo koukat).

Takže pokud takhle budeme pokračovat, mohli bychom se i zachránit.

Sokol Libochovice  :  Dominátoři –Vitalmax  12:4 (3:1, 3:2, 6:1)

Sestava: Luky (36 zásahů, 90% úsp.) – Zdenda 3+0, Dvořka ml. 3+0, Váša 3+0, Ondra 1+2, Henýšek 1+2, Pavel 1+1, Dvořka st. 0+1

Na další zápas jsme vyrazili 5.12. a po „doklouzání se“ do haly jsme nastoupili proti Vitalmaxu. Soupeři byla tradičně střídačka malá, zato nás bylo oproti nim jak šafránu. Hrdla mne uvítal slovy: „Jíťo, dneska 6:0“ a já si jeho slova fakt vzala k srdci a s velkým úsilím jsem pustila 6 gólů. Cool

Zápas začal výborně – už za chvíli jsme prohrávali neregulérním golem, kdy soupeř doklepával míček stojíce oběma nohama v mém malém brankovišti. Poté jsme se trochu oklepali, ale střelecká impotence nás provázela během celé první třetiny. Není se čemu divit. Kluci mi chvílemi připadali jak na ledě a i já si na kluzkém povrchu taky připadala jak rosol, od kterého se bravurně všechno odráželo soupeřům na hokejky …

 Ani druhá třetina nebyla nejlepší. Prazvláštní pískání rozhodčí vytáčelo hráče obou týmů, ale později jsme si z toho dělali legraci a vše vystihl Ciki senior, kdy po vlastním faulu na našeho hráče pronesl: „No konečně jsi to písknul!“ Skóre se přetahovalo a my vedli s vypětím všech sil o 2-3 góly. Přicházely však chvíle, kdy jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a zápas byl plně v naší režii. Papayovské „až do kuchyně“ nám bralo spoustu šancí a když už jsme konečně vystřelili, střela letěla mimo nebo nás vyčapal neuvěřitelně chytající golman soupeře. Naštěstí jsme se dokázali probudit a druhá polovina zápasu byla plně v naší režii. Soupeře jsme válcovali přihrávkami na jeden dotek (!) a střelbou DO prázdné kasy. Totální rozklad byl završen konečným výsledkem 13:6. Laughing  

     Tak dneska jsme si ani neškrtli. V silně nekompletní sestavě jsme s Vodiči ztráceli hned od začátku. První gól jsme dostali ještě neprobuzeni v 9 vteřině... Pak jsme sice nastřelili 2x tyčku, ale to bylo nadlouho z naší strany všechno. Zato Topšák v naší kase se mohl přetrhnout, sice další gólový příděl poněkud zpomalil, úplně zastavit narůstající skóre ale sám nedokázal - a my mu moc nepomohli. Poprvé a naposledy jsme se trefili v závěrečné třetině - na pěkných 1:11 snižoval Zdenda. Pak se nám sice několikrát povedlo ohrozit bránu Vodičů, ale už bez efektu. Konečných 1:16 je sice hrozivý výsledek, na lepší jsme ale v dnešní sestavě neměli.

 

Sokol Libochovice : Vodiči 1 : 16

Sestava: Topšík (35 zásahů, úsp. 68,6%) - Zdenda 1+0, Dvořka st. 0+1, Míra, Ondra, Ála, Dvořka ml., Štěpán

     Proti Vipers jsme se v dalším zápase skupiny A postavili ve značně kombinované sestavě - Jirsi musle zůstat ve škole, Henýšek si léčil otřes mozgu a já s koučem jsme ještě rozhýbávali účast na Prague Masters, do pole jsme tak postavili i maldšího z Dvořků. Soupeři jsme stačili vzdorovat jen první třetinu,  kdy jsme sice během první minuty dostali dva góly, ale pak se nám dařila těsnější obrana a skóre se téměř zastavilo. Do první přestávky padly už jen dva góly - jeden do naší brány, ale pak Topšák našel výhozem Dvořku juniora, ten se otočil kolem obránce a pod nohu brankáře zaznamenal náš první dnešní a svůj premiérový gól. Bohužel další dvě třetiny už byly plně v režii Vipers a skóre narůstalo až na konečných 11 zásahů v naší síti. Kosmetickou úpravu skóre obstaral Váša, který překvapil gólmana Zmijáků a zpoza brány kolem tyčky snížil na 2:11.

     V posledním kole základní skupiny nás čekají Vodiči a tak se máme všichni věru nač těšit 8o)


Sokol Libochovice : Vipers  2 : 11

Sestava: Topšák (35 zásahů, úsp. 76 %, 0+1) - Dvořka ml. 1+0, Váša 1+0, Pavel, Štěpán, Míra, Ondra, Zdenda, Ála, Dvořka st.

31.10.2010

 

Do třetice všeho dobrého, ale ze začátku to tak proti FbC Hornets vůbec, ale vůbec nevypadalo. Střelecká nemohoucnost nám vydržela z předchozích zápasů a když jsme to vylepšili blbou rozehrávkou a statickým florbalem bez pohybu, není divu, že jsme první třetinu projeli 0:2. Ve druhé části se blýsklo na lepší časy jen v závěru, kdy Váša nejprve prováhal jednu dvě šance, ale pak skvěle našel rozběhnutého (!) Pavla, který snížil na krásných 1:5.  To už Topšák uvažoval o rezignaci na funkci gólmana, protože začátkem třetí třetiny dostal další kousek. Naštěstí nás to nakoplo, obrana se změnila z pouhé atrapy na fungující součást týmu a hlavně se rozstřílel Váša. Ten za prvních 30 minut zazdil i nemožné, ale teď nás  třemi góly v řadě (z toho jeden při oslabení) dostal do kontaktu, vzápětí Jirsi použil proslulý „Jiráskoic padající list“ (jablko nepadlo daleko od stromu) a z půlky „propálil“ všechno co mu stálo v cestě – 5:6. Vyrovnání si pro sebe rezervoval opět Váša a pak jsme Pavla nechali, ať si dá vítězný gól – 7:6. Takže díky neuvěřitelnému obratu v poslední třetině jsme to nakonec zvládli a první bodíky nové sezóny jsou doma.

 

Sokol Libochovice : FbC Hornets  7:6

Sestava: Topšák (21 zásahů/6 gólů, 77,7%), Dvořka ml. (-/-/-) – Váša 4+3, Pavel 2+0, Jirsi 1+0, Kouč, Ondra, Zdenda, Dvořka st.

 

17.10.2010

 

Znovuzrozené Pantery jsme podráždili ve druhém zápase a přestože víme co hrajou (protože to hrajou už asi 100 let) nebyli jsme schopní s tím něco udělat. Do stavu 5:8 na začátku třetí části to bylo vcelku v pohodě a na debakl to nevypadalo, ale poslední třetinu jsme odpadli a dostali dalších 5 kousků. Za zmínku tak stojí jen ostrá premiéra mladšího z Dvořků v brance (dělal co mohl, někdy i víc, ale pohromě nezabránil).

 

FbC Panters : Sokol Libochovice

Sestava: Dvořka ml. (34 zásahů/13 gólů, 72,3 %) – Váša 2+0, Dvořka st. 1+1, Henách 1+0, Štěpán 1+0, Ondra 0+1, Pavel 0+1, Ála, Kouč, Zdenda

 

03.10.2010

 

Tak zahajovací zápas s No Name nám zrovna nevyšel podle našich představ. Celý zápas jsme odehráli stylem my máme míček – soupeř dává góly. NoNames nás nepřehráli v poli, ale jednoduše přestříleli, spadlo jim tam všechno na co jenom pomysleli a možná i něco navíc a my netrefíme prázdnou bránu... Škoda, minimálně na bod to bylo.

 

No Name :  Sokol Libochovice   8 : 4

Sestava: Topš (37 zásahů/8 gólů, 84 %), Dvořka ml. (1/0 ) – Henách 2+1, Jirsi 1+0, Dvořka 1+0, Váša 0+1, Štěpán, 0+1, Ála, Kouč, Zdenda, Pavel

Zle nedobře jsme odehráli předposlední zápas ve skupině proti No Name. Mírně obměněná sestava (chyběl marod Zdenda, ale posílil nás Henýšek) prochrněla začátek zápasu – ještě jsme se ani nerozkoukali a po 15 vteřinách to bylo 0:1. Neuběhla ani minuta, Topšák se vrhl proti míčku, rukou ho odpálil do.. bezpečí ?... ne, přímo na nohu vracejícího se Ondry a míček nám dal vzpomenout na Poborského lob z Eura 1996 – odrazil se Ondrovi od kolena a obloučkem nabral směr zpátky přes ležícího Lukyho – 0:2. A protože hlavně první lajna pojala začátek zápasu dost útočně, prohrávali jsme ve 12. min. už 0:5... Teprve potom jsme se uklidnili, začali hrát i dozadu a udrželi krásných 0:5 až do přestávky.

   Druhou půli jsme začali náporem a rychle se nám povedlo snížit na 3:5, když se postupně trefili Jirsi, Koty a Ondra. Jenomže vzápětí jsme se vrátili k otevřené hře, kterou jsme předvedli na začátku a dopadlo to úplně stejně – za chvíli to bylo 3:8... Závěrečná gólovka sice patřila nám – Henýšek ze standardky upravil kosmeticky na 4:8, ale dojem ze zápasu to nezlepšilo.

    Opět je nutno připomenout, co všechno jsme schopní nedat (je dost vidět, že chybí společný trénink) a ze ztracených míčků pak pramenily útoky soupeře do otevřené obrany. Když se k tomu připočte ne zrovna čistá hra Bezejmenných a slabší nervy autora tohoto pojednání ke konci zápasu (fakt nepamatuju, že bych si šel někdy sednout 2x za zápas a navíc během 3 minut....), nezbývá než konstatovat, že to nebyl moc pěkný zápas a za předvedený výkon jsme si body nezasloužili.

 

Papaya B  :  No Name  4 : 8 (0 : 5)

 

Sestava: Topš (23 zás., úsp 74,2%) – Henýšek 1+2, Dvořka 0+2, Jirsi 1+0, Koty 1+0, Ondra 1+0, Míra, Pavel

Dalším stupínkem k play-off bylo pro náš B-team utkání s týmem My Way. Ve stabilní sestavě, nyní již s Topšíkem v bráně, jsme odehráli nervydrásající mač i když to tak zpočátku nevypadalo. První část byla ukrutně vyrovnaná, hlavně však díky naší střelecké nemohoucnosti – co my nedáme, to se nedá slovy vypsat a perem vypovědět. Sice jsme šli do vedení po pěkné kombinaci Oldies line, když Ondra krásně trefil mojí hokejku před prázdnou bránou, ale pak to začalo. K bráně soupeře jsme se dostávali celkem lehce, jenomže trefit ji, to byl nadlidský úkol pro nás všechny. A tak 1:30 min. před poločasem soupeři srovnali krok – skákající míček jsem nedostal včas z brankoviště a ten se prokutálel až za čáru. To nás trochu nakoplo a ještě do přestávky nás do vedení dostal Koty neuvěřitelnou pumelicí, která téměř zmrzla ve vzduchu – 2:1.

     I druhou část jsme začali aktivně a kupodivu jsme se i dvakrát trefili do brány – nejprve Koty vymíchal po brejku gólmana, ale přišlo mu trapné zakončovat do zcela prázdné branky, tak si narazil míček o zadní mantinel a nahrál skvěle rozběhnutému Zdendovi – 3:1. Potom jsme trpěli při dvou po sobě jdoucích vyloučeních, první jsme ubránili a druhé bylo zkrácené trestem pro soupeře. A při hře 2 na 2  našel Koty volného Pavla u mantinelu a ten z první překvapivě trefil – 4:1. Mohli jsme hrát v klidu a držet míček, ale asi neumíme hrát jinak než pro diváky a postarali jsme se o (zbytečné) drama.   

     Nechali jsme soupeře během pár vteřin vyrovnat a čtyři minuty před koncem se začínalo znovu. Naštěstí máme ve svých řadách neuvěřitelného bojovníka s chladnou myslí, ocelovými nervy, neumdlévajícíma nohama, rychlými pažemi, zabijáckým instinktem, který čte hru jak otevřenou knihu a využívá přehledu a nepřeberných zkušeností. A právě tento neúnavný hrdina neklesl na mysli a po našem ojedinělém brejku po křídle (soupeř nás v těchto chvílích dost zatlačil) a nevydařené střele se téměř po hlavě vrhl do mlýnice před brankou a míček skákající v malém brankovišti chladnokrevně doklepl do prázdné branky – 5:4. Díky Míro, bylo mi ctí přihrát Ti na vítězný gól ;o)

       Nejtěsnější rozdíl jsme pak udrželi až do konce hlavně díky Topšákovi, který se sice překonával celý zápas, ale hlavně v poslední půlminutě chytil skvělým tygřím skokem střelu mířící k vyrovnání a zachránil nám tak životně důležité 3 body. Mezinárodní jury po dlouhém jednání vyhlásila naším nejlepším hráčem Míru, Topšík si musí počkat do příště.

       Až my se naučíme zakončovat do prázdné a udržíme koncentraci v obraně po celý zápas, tak to bude paráda.

     

Papay B  :  My Way  5:4  (2:1)

 

Sestava: Topšík (30 zásahů, úsp. 88,2 %) – Koty 1+2, , Pavel 1+1, Dvořka 1+1, Zdenda 1+0, Míra 1+0, Ondra 0+1

     Po dvouměsíčním klidu zbraní se B-tým opět dostal do akce. Vzhledem k tomu, že chceme-li mít jisté play-off, musíme už všechny zápasy vyhrát, nemohli jsme si na rozehrání přát jiného soupeře než Black Jokers. V mírně pozměněné sestavě – bez Ály - která neumí lyžovat 8o), s Topšíkem v útoku a Jíťou v zádech jsme se do soupeře pustili hned od začátku. Osvědčená sestava „Young Guns line“ posílená o Lukáše se uvedla gólem hned v první minutě a protože pozadu nezůstala ani „Oldies line“, vedli jsme brzy 2:0. Soupeř s námi ještě chvíli držel krok, snížil na 2:1 a 4:2, ale blíž už se k nám nedostal a co prošlo obranou, posbírala v pohodě Jíťa. A protože jsme si přivezli dostatek střelného prachu, skóre narostlo až na konečných 12:3. Nejlepším naším hráčem byl vyhlášen Koty za 2+3, což těžce skousával včera silně ofenzivně naladěný Šmíďák se 4+0 8o) 

     Do dokonalosti našemu včerejšímu výkonu chyběla jen ještě přesnější střelba a trochu důslednosti v obraně, takže na My Way máme ještě do příštího týdne co vylepšovat.

    

Papaya B  :   Black Jokers   12:3 (5:2)

 

Sestava: Jíťa (21 zásahů, úsp. 87,5%) – Koty 2+3, Pavel 4+0, Dvořka 3+0, Míra 1+1, Ondra 1+1, Topšák 1+1, Zdenda

Papaya "A" - Vipers  6:13

     Po čertech nepovedené utkání jsme sehráli s lídrem skupiny Elite. Začátek zápasu se nám sice vyvedl, když jsme brankou Zůniče otevřeli skóre, avšak po zbytek utkání jsme byli pouhými diváky, sledující gólovou smršť soupeře. Ať už Jožo vystřelil odkudkoli a jakkoli, vše zapadlo přesně k tyči bezmocné Jitky. Za pozitivum celého zápasu bereme pouze fakt, že Hrdlovi vydrželo koleno i bez ortézy a že jsme hokejky dovezli domu celé. Inu každý týden není posvícení že Laughing

 

Neodpustím si to a přidám i drobnou aktualitku ze zápasu RedEyes - Vodiči (9:7). I v tomto utkání zanechala Papaya A svou stopu, ikdyž nutno podotknout, že nijak výraznou. Do zápisu tohoto utkání se totiž jako rozhodčí zapsal Henýšek (jenom se podepsal na místě pro "rozhodčí"). Utkání zvládl nad očekávání dobře, nekouskoval hru, ponechal utkání tvrdší ráz, neoslintal píšťalku tak jak to dělají ostatní. Prostě docela dobrá "pajda" na pivčo Wink

 

 

     Nevím, čím to je, ale Dominátoři nám prostě neseděj... Vloni jsme se s nimi ztrapnili porážkou v Libochovicích, když hráli jen ve třech, v odvetě nám srovnali pár vteřin před koncem a v teď v neděli to taky bylo z naší strany na ... nic.

     Kvůli původně očekávanému nedostatku plejerů jsme povolali posilu z Áčka – Kubu Malého a protože se nakonec nečekaně objevil i Jirsi bylo nás tolik, že uzdravený Míra se dobrovolně uvolil zápas jenom koučovat (to chudák ještě nevěděl, do čeho jde...).

     Vyrovnaný zápas jsme měli zpočátku ve své moci, když Kuba otevřel skóre na 1:0 a kluci z první lajny ještě dokázali urvat i další vedení na 2:1. Bohužel od té doby jsme tahali za kratší konec my. Naše hrubice v obraně soupeř promptně trestal a protože nám se přestalo střelecky dařit, najednou to bylo 3:5 pro Dominátory. To když vyjetého Topšíka elegantně přehodil Jirsi. Vzápětí si už Jirka ujasnil s kým hraje a na kterou kasu má střílet, jenomže na jeho přesilovkové snížení na 4:5 přišla opět rychlá odpověď na 4:6 a tak to, že jsme si poslední gólovou střelu zápasu rezervovali pro sebe, už řešilo jen kosmetickou úpravu skóre na 5:6. A protože ani závěrečná hra bez brankáře se nepovedla (sakra, proč si nemůžu vzpomenout, kdo to tak ukvapeně vystřelil??), zase jsme s Dominátorama prohráli. Nic moc výkon, jakmile proti nám začne soupeř běhat a napadat rozehrávku, tak nevíme co s tím. Nezbývá než zabrat v příštích zápasech a v play-off to Dominátorům vrátit!!     

 

Dominátoři : Papaya B   6 : 5 (4:3)

 

Sestava: Topšák (25 zásahů, 80,6 % úsp.) – Kubajs 2+1, Koty 2+0, Zdenda 0+2, Jirsi 1+0,  Ála, Ondra, Honza

     Třetí zápas a třetí (a poslední) možný výsledek - skoro celý zápas jsme vedli, ale nakonec jsme se o body podělili se soupeřem. V nekompletní sestavě bez kouče, Jirsiho a Pavla, ale premiérově s Kubou Černým, jsme čelili asi padesáti šíleně běhavejm Igráčkům (možná jich bylo míň, ale na první pohled to na těch 50 vypadalo – byli všude).

     Famózní vstup do zápasu měla Ála – nejdřív vybojovala sama míček u mantinelu, uvolnila se a provedla perfektní úklid v šibenici soupeřovy brány – 1:0. A netrvalo dlouho a dokázala odpovědět i na vyrovnání Hračkářů na 1:1. Situaci dva na jednoho jsme vyřešili přihrávkou na Álu a ta se z první nezmýlila – 2:1. A pak se rozstříleli naši young gunners – Koty se Zdendou se předháněli kdo komu líp namaže a kdo efektněji zakončí a tak to najednou bylo 6:2. Přitom zápas nebyl vůbec jednoznačný. Igráčků bylo na střídačce jako much a jejich běhavej a tvrdej florbal nám dával zabrat. Naštěstí tam v první půli padlo skoro všechno a na druhé straně přiváděl k šílenství útočníky soupeře Topšák, takže poločasový výsledek 7:2 (chvilku před první sirénou přidal ještě Ondra gól z půlky) vypadal nadějně.

     Bohužel druhá půle byla plně v režii Igráčků, kteří lítali po hřišti jak bodnutí včelou a navíc nám došel střelný prach. Většinu času jsme se bránili a pokud jsme se dostali před soupeřovu bránu, tak jsme ji buď netrefili nebo šly střely do gólmana. A z odražených nebo ztracených míčků chodili Hračkáři do bleskových protiútoků a postupně snižovali náš náskok. Nezvládli jsme hlavně konec zápasu a nechali jsme soupeře srovnat půl minutky před koncem. Škoda, jinak to byl pěknej zápas, tři body se mohly hodit, ale ani ten jeden nejni špatnej.

     Nejlepším hráčem Papaya teamu byl vyhlášen Koty – buď za neuvěřitelnou pumelici při gólu na 6:2  nebo proto, že málem trefil koš za tři body Wink 

Papaya B  :  Igráčci     7 : 7  (7 : 2)

 

Sestava: Topšák (31 zás., úsp. 81,6 %) – Koty 2+3, Zdenda 2+2, Ála 2+0, Ondra 1+0, Dvořka 0+1, Kuba

 

     Staronový účastník Superligy – tým Vitalmax – nás včera důkladně prověřil. Bohužel našich 6 gólů nestačilo na jejich 9 a tak jsme žádný další bodík do tabulky nepřidali.

     Ještě jsme se ani pořádně nerozkoukali a po rychlé kombinaci jsme prohrávali 0:1. Postupně skóre naskočilo až na 0:3 a pak teprve jsme začali hrát. Snížili jsme na 2:3, ale bohužel hned po buly se zase trefil soupeř a bylo to o dva. A ještě do poločasu stačili Vitalmaxové přidat pátou branku. Nepovedlo se nám uhlídat jejich nejlepší střelce a doplatili jsme na to. Druhou půlku jsme zvládli o něco lépe, ale manko z první části jsme už nesmazali. Hostující Ruda Vařečka, zaskakující za marodného Topšáka v brance, se rozchytal k výbornému výkonu, ale Maxům tam spadlo vše do čeho plácli, a tak se nám dařilo jen korigovat nepříznivé skóre. Stav 4:9 vypadal hrozivě, ale pak jsme využili přesilovku a na konci ještě stihli z dorážky snížit na konečných 6:9.

     Je to škoda, soupeř byl hratelný a doplatili jsme na nedůraznou obranu v první půlce. Ála byla vyhlášena nejlepším hráčem týmu Papaya B!

 

Papaya B : Vitalmax   6 : 9 (2:5)

 

Sestava: Rudy (20 zásahů, úsp. 69%) – Jirsi 2+0, Honza 2+0, Ála 0+2, Koty 1+0, Zdenda 1+0, Pavel 0+1, Míra

     Po úspěšném vstupu Áčka do soutěže nechtěl B-tým zůstat pozadu a oproti loňsku v lehce pozměněné sestavě se pustil do křížku s Raketoplánem Buran. Kosmonauti, nažhavení vítězstvím 9:0 z minulého kola, se do nás pustili zhurta a než si naše nová sestava trochu porozuměla, bylo to 0:3.

     Leč popořádku - třetí minuta, jeden z Buranů se prodral až před Topšáka a uklidil skákající míček do naší kasy. Naše hra, s vědomím jistého Topšáka za zády, se postupně zlepšovala, hlavně si začali rozumět Koty se Zdendou v první lajně a naše oldies line vyztužená Álou se pomalu rozběhávala. Bohužel se nám nedařila střelba, buď jsme trefili obránce nebo netrefili bránu... Zato naši kosmičtí soupeři udeřili - nahozený míček před naší bránu lehce tečovali přes ležícího Lukáše a potom se naší obranou prohnal střídající hráč a než jsme si ho všimli, zvýšil na rozdíl tří branek. Běžela 16 minuta a s námi to nevypadalo dobře. Naštěstí se hned za minutu konečně zaměřil Koty a nad nohou brankáře snížil na 1:3. Druhá půle byla již plně v naší režii. Spolehlivě jsme bránili a co prošlo zlikvidoval neméně spolehlivě Topšák. A na druhé straně to začalo padat - nejprve Ondra chladnokrevně zadribloval, zpracoval vyražený míček a poslal ho za ležícího gólmana. Navíc se chytily naše "young guns" - Zdenda dvakrát nabil Kotymu, který jeho nahrávky spolehlivě uklidil do brány a vedli jsme 4:3. Potom si gunners vyměnili role a Zdenda nás z náběhu dostal do dvoubrankového vedení. Střelecký účet zápasu uzavřel Pavel, když z volného úderu prostřelil vše před sebou - 6:3. Závěrečný nápor Buranů se nekonal, protože Ála tak dlouho držela míček, až Raketoplánu vykoledovala 8. faul. Zápas jsme dohráli v přesilovce. Sice jsme gól nedali (i když Pavel vyprášil oběma obráncům nohy), ale vítězství bylo naše.

     Pěkný zápas, až příště zlepšíme střelbu tak by to mohlo být bez nervů. Smekám před mančaftem, že se při nepříznivém stavu nepoložil a zabojoval a gratulace Ále se Zdendou k úspěšné premiéře v Papaye.

Papaya B : Raketoplán Buran   6 : 3  (1 : 3)

Sestava: Topšák (24 zás., úsp. 88,9%) - Koty 3+1, Zdenda 1+3, Ondra 1+0, Pavel 1+0, Míra "Kouč" 0+1, Ála, Honza

V neděli 10.5. ukončilo Béčko sezónu v derby s A-teamem. Výsledek dopadl podle očekávání - áčku jsme to pustili ;oD

V první půlce bylo áčko jasně lepší a přestože Luky v bráně čaroval, nedokázal zabránit až šestigólovému rozdílu ve skóre. Náš první úspěch znamenal jen snížení na 1:6 a tak také poločas skončil.

Ve druhém se nevídaně rozstřílela naše první lajna - tu jsme omladili a místo chybějícího Pavla Š. nastoupil s Kotym a Kubou Voda. Nová sestava první lajny si konečně začala rozumět a Kuba čtyřmi a Voda dalšími dvěma góly zkorigovali nepříznivý stav. A protože oldies ve druhé lajně bránili jako lvi a Topšák ještě vystupňoval svůj výkon, povedlo se nám druhou část zremizovat 6:6.

Celkově to nebylo špatné, ale výkonnostní rozdíl mezi A a B byl zřetelný a tak nezbývá než popřát Áčákům hodně zdaru do boje o 3.místo.

Papaya A : Papaya B 12 : 7 (6 : 1)

Sestava B: Topš - Malý 5+0, Vodenka 2+2, Kotán 0+2, Turek 0+1, Dvořák 0+1, Jirásek st.